Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Internetová stránka obce Podhradie pri Prievidzi.

Upozornenie na udržiavanie poľnohospodárskych i nepoľnohospodárskych pozemkov kosením !!!Vytlačiť
 

V poslednom období sme svedkami čoraz väčšieho rozsahu zaburiňovania poľnohospodárskych pozemkov z dôvodu nedostatočnej starostlivosti vlastníka, resp. užívateľa o tieto pozemky.

Zaburiňované sú i nepoľnohospodárske pozemky, ktoré ohrozujú vedľajšie poľnohospodársky využívané.

Okresný úrad Prievidza, pozemkový a lesný odbor ako orgán ochrany poľnohospodárskej pôdy upozorňuje na dodržiavanie ustanovení § 1 , § 2 a § 3 zákona č. 220/2004 Z. z. o ochrane a vyúžívaní poľnohospodárskej pôdy v znení zákona č. 219/2008 Z. z., zákona  č. 57/2013 Z.z.  a ustanovenie § 8 odst. 1 zákona č. 405/2011 Z. z.  o rastlinolekárskej starostlivosti.

Upozorňujeme preto vlastníkov - nájomcov (užívateľov) poľnohospodárskych a nepoľnohospodárskych pozemkov na dodržiavanie citovaných zákonných ustanovení a realizáciu opatrení proti rozširovaniu burín, na povinnosť udržiavania trávnatých plôch ich kosením, čím sa zabráni ďalšiemu šíreniu burín.

Okresný úrad Prievidza, pozemkový a lesný odbor ako orgán ochrany poľnohospodárskej pôdy bude vykonávať previerky plnenia citovaných zákonných ustanovení. Ich nedodržaním sa vlastník - nájomca (užívateľ) dopúšťa priestupku § 25, resp. iného správneho deliktu § 26 na úseku ochranypoľnohospodárskej pôdy, za čo budú ukladané finančné sankcie.


 
 

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

Ján BORKO: 0903 681 361
Tomáš MASARIK - TOMFEK: 0949 622 353

webygroup

Úvodná stránka